👩‍🦱💬👨‍🦰 МИСЛОТЕКА 2024 👩‍🦱💬👨‍🦰

📌 Детскиот квиз започна во рамки на училиштето, меѓу паралелките од шесто одделение, под менторство на одделенските раководители и во координација на училишниот координатор, Сања Станисавовска.

🎯 Во меѓусебните дуели најуспешни се покажаа учениците од 6¹ и 6⁵ одделение кои продолжија во трката, овојпат на натпревар со други училишта на полуфинални средби.

❣️6¹ одделение ги победи учениците на ООУ “Димо Хаџи Димов”, a учениците од 6⁵ одделение ја елиминираа екипата на ООУ “Кирил Пејчиновиќ”.

👏 Честитки за МИСЛИТЕЛИТЕ на 6¹ одделение и нивниот одделенски раководител, Цветанка Поп Петрова кои своето натпреварување го завршија во третиот полуфунален натпревар и успеаја да се пласираат меѓу четирите најдобри екипи на квизот #Misloteka2024