📌“БЗР од МАЛИ нозе” е проект кој е поддржан од МОН и БРО, а во 2023 година се реализираше по петти пат се со цел подигање на јавната свест за градење на култура за безбедност и здравје при работа кај учениците, од најмала училишна возраст.

❣️Меѓу страниците на Збирката песни и раскази на учениците – творци се најде името и на нашата ученичка Ива Минова од 7¹ одделение која заедно со својата наставничка по предметот Македонски јазик, Јулијана Димовска зедоа учество во проектот.

📍Чест и задоволство е да се биде дел од проектот “Безбедност и здравје при работа од мали нозе” кој неколку години по ред поттикнува, обединува и помага при подигнување на колективната свест во друштво на 200 ученици од 26 основни училишта од нашата држава… Честитки 👏